Za Fica víta deti v školách každý rok iný minister

Obvyklá životnosť ministra školstva vo vládach Roberta Fica nepresahuje jeden školský rok. Ficove vlády v oblasti vzdelávania opakovane zlyhávajú a Slovensku nedávajú šancu pohnúť sa dopredu.

Školský rok 2017/2018 sa rozbieha v rezorte školstva pod novým vedením. Odkedy je kontinuálne pri moci SMER – SD, na čele rezortu sa vystriedalo už päť ministrov a na obzore sa črtá šiesty.

Žiakom a učiteľom sa prihováral v roku 2013 Dušan Čaplovič, v roku 2014 Peter Pellegrini, v roku 2015 Juraj Draxler, v roku 2016 Peter Plavčan a v septembri 2017 si do ministerského kresla dočasne sadne ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná.

Matečná by mala spravovať rezort školstva len do vymenovania riadneho nového ministra. V septembri roku 2018 sa teda bude žiakom a učiteľom prihovárať opäť nový minister.

V prípade, že sa bude naďalej potvrdzovať, že Ficova „vláda stability“ v skutočnosti stabilná nie je, môže byť v septembri 2019 ministrom školstva znovu niekto iný.

Ako vidno, vlády Roberta Fica kašlú na deti a na skvalitnenie ich vzdelávania. Nemyslia na to, že potenciál Slovenska je v nastupujúcich generáciách a preto by vzdelávanie malo byť prioritou.

Rozumná vláda by deťom a tínedžerom dopriala lepšie podmienky na učenie sa a učiteľom viac motivácie, podpory a  pokoj na prácu. Vlády Roberta Fica sú však napriek naoko deklarovanej kontinuite a stabilite vládami škandálov, ktoré ponúkajú pravý opak.

Zdá sa, že šanca na zmenu príde až vedy, keď sa prelomí začarovaný kruh Ficovho vládnutia. Nepripomína vám to niečo?

Čítajte ďalej