VYJADRENIE ZUZANY ZIMENOVEJ k vládnej novele zákona o peňažných príspevkoch na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia

Vládna novela zákona o peňažných príspevkoch na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia, o ktorej dnes rokuje parlament, je ďalšou ukážkou, že vlády na čele so stranou Smer – SD nie sú ani dobre hospodáriace, ani sociálne cítiace.

Vládna koalícia sľubuje na jednej strane širokým masám obrovské sociálne balíčky, na druhej strane nie je ochotná zabezpečiť ľuďom so zdravotným postihnutím, ktorí sú na sociálne dávky odkázaní, slušné živobytie.

Je až ironické, ako nás vláda presviedča, že Slovensku sa darí, a preto treba investovať do ľudí, a ako zároveň odmieta financovať opatrenia, ktoré môžu zlepšiť každodenný život ľudí odkázaných na jej pomoc.

Zaráža ma ľahkosť, s akou vládna strana Smer – SD sľubuje naliať obrovské sumy cez sociálne balíčky do oblastí, ktoré znejú ľúbivo a zároveň neochota, s akou odmieta použiť aspoň zlomok z tejto sumy na podporu tých najzraniteľnejších. Takéto populistické počty považujem za neľudské a nechutné.

Preto navrhujem, aby túto novelu rezort práce, sociálnych vecí a rodiny z parlamentu stiahol a urýchlene dopracoval tak, aby boli akceptované pripomienky osôb so zdravotným postihnutím a uspokojené ich oprávnené nároky, ktoré vláda v procese pripomienkovania novely odignorovala.

Čítajte ďalej