VYHLÁSENIE poslankyne Zuzany Zimenovej (nez.) k aktuálnej politickej situácii

Teraz je dôležité, aby sa demokratické sily spojili a postupovali spoločne. Vyzývala som k tomu už minulý týždeň vo štvrtok, keď som spoločne s Luciou Ďuriš Nicholsonovou a Vierou Dubačovou pozývala poslankyne naprieč demokratickým spektrom na pietny akt, na ktorom sme vo vestibule NR SR odhalili Jánovi Kuciakovi a Martine Kušnírovej pamätník od Fera Guldana.
Rovnako dôležité je držať sa pravdy, nebáť sa a odmietať násilie. Zachovať pokoj, morálnu prevahu a slušnosť. To musí prevážiť nad klamstvami, táraním o prevrate a mobilizáciou populizmu a extrémizmu.
Robert Fico skončil. Teraz musí demokratická opozícia ukázať, že dokáže postupovať spoločne pri hľadaní východiska z tejto čiernej diery, do ktorej sa Slovensko vďaka jeho vládam rúti. Len vzájomná komunikácia a spolupráca demokratických partnerov môže prispieť k obnove charakteru našej krajiny. Nech je nám pri tom etalónom trpezlivosť Angely Merkelovej, ktorá dokázala pol roka viesť rokovania naprieč demokratickým spektrom a hľadať kompromisy v prospech krajiny. Zbrklé snahy byť iba čo najrýchlejšie pri moci sú cestou do pekla, ako to práve potvrdzuje strmý pád tejto koalície.

Čítajte ďalej