Vo vestibule Národnej rady odhalili symbolický náhrobník Jánovi Kuciakovi a jeho priateľke

Bratislava, 2. marca 2018. Symbolický náhrobník novinárovi Jánovi Kuciakovi a jeho priateľke Martine Kušnírovej odhalili vo vestibule Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) v Bratislave poslankyne Viera Dubačová, Zuzana Zimenová a Lucia Ďuriš Nicholsonová.

Pamätník odkryli zavesením kamenného srdca, ktorý symbolizuje zvon, bijúci na poplach. Na záver pietneho aktu zapálili sviečky, ktoré spolu s dvoma ružami položili pod náhrobník. Dielo vytvoril výtvarník Fero Guldan, ktorý je aj autorom pamätníka pre Róberta Remiáša.

„Aká hlboká musela byť viera v pravdu a slobodu, ktorá zbavila Janka Kuciaka strachu pri odkrývaní vážnych zločinov ohrozujúcich demokraciu. Týždeň pred ich smrťou ponúkali Jankovi ochranu jeho kolegovia. Janko odmietol, nebál sa. Aké je to veľké svedectvo, keď dnes vidíme strach v očiach mocných mužov, ktorí sa boja, že prídu o svoje ministerské stoličky a o všetky mocenské výhody. Ako morálne vysoko nad nimi žiari odkaz tohto mladého muža “ povedala na pietnom akte Viera Dubačová.

K tomuto odkazu sa hlásia nielen ako poslankyne, ale aj ako ženy, matky.
„Týmto pietnym aktom chceme vyjadriť úprimnú sústrasť rodinám Jána a Martiny a upozorniť na to, že sme odhodlané urobiť všetko pre to, aby Slovensko viac nebolo krajinou, kde sú pre pravdu vraždené naše deti,“ zdôraznila Zuzana Zimenová.

Pietny akt v NR SR

Dnes sme spoločne s Vierkou Dubačovou, Luciou Ďuriš Nicholsonovou a ďalšími poslankyňami NR SR vyjadrili úprimnú sústrasť rodinám Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. V Národnej rade sme inštalovali SYMBOLICKÝ NÁHROBNÍK, ktorý v krátkom čase a veľmi ochotne pripravil známy výtvarník Fero Guldan. Nie sme iba poslankyne NR SR, ale aj ženy, matky, ktoré sú odhodlané urobiť všetko pre to, aby Slovensko viac nebolo krajinou, kde sa pre pravdu vraždia naše deti, ale krajinou, v ktorej sa pri dôležitých chvíľach dokážeme spájať majúc na pamäti budúcnosť Slovenska.#allforjan

Uverejnil používateľ Zuzana Zimenová Piatok 2. marca 2018

Čítajte ďalej