SaS získala novú posilu. Zuzana Zimenová sa stala členkou poslaneckého klubu

Poslanecký klub strany Sloboda a Solidarita sa rozšíril o poslankyňu Zuzanu Zimenovú. Tá je odborníčkou na inkluzívne vzdelávanie. „Bude určite posilou,“ vyhlásil predseda SaS Richard Sulík.

Sulík vníma prácu Zimenovej ako vysoko odbornú. „V oblasti školstva má silné meno, ktoré si za dlhú dobu vybudovala,“ povedal šéf liberálov a doplnil: „Sme stranou odborníkov, a preto jej vstup do klubu vítam. V SaS si dávame záležať na tom, aby návrhy predkladali ľudia, ktorí sa vyznajú v danej oblasti.“

Zuzana Zimenová bude úzko spolupracovať s tímlídrom SaS pre školstvo Branislavom Gröhlingom. „Školstvo je pre nás kruciálna oblasť. Je pre mňa dôležité, že sme o ďalší krok viac pripravení prevziať zodpovednosť za našu krajinu po najbližších voľbách,“ tvrdí R. Sulík.

Pre poslankyňu Zimenovú je podľa vlastných slov cťou, že dostala ponuku od SaS. „Vnímam to ako uznanie mojej práce v parlamente. Pracovala som ako nezaradená odborníčka na vzdelávanie. Dnes je to pre mňa zlomový okamih, pretože som sa rozhodla nepôsobiť viac v parlamente ako osamelý bežec, ale po prvý raz sa zaradiť do riadne fungujúceho poslaneckého klubu. Ponuku som prijala, lebo v rámci doterajšej práce som si overila, že sa mi s poslancami SaS dobre spolupracuje, máme veľa prienikov. Teším sa, že teraz bude práca ešte intenzívnejšia,“ uviedla Z. Zimenová.

Predsedníčka poslaneckého klubu SaS Natália Blahová privítala Zuzanu Zimenovú. „Zdieľame spoločné hodnoty,“ poznamenala N. Blahová a doplnila: „Do tímu pre školstvo, ktorý vedie Branislav Gröhling, sa Zuzana Zimenová zapojí ako expertka na inkluzívne vzdelávanie. Pre toto volebné obdobie máme pripravených mnoho spoločných aktivít, návrhov, plánov a projektov. SaS bude ako súčasť vlády pripravená ihneď konať a uvádzať svoje riešenia do praxe. Sme presvedčení o tom, že spájanie čestných a slušných ľudí s vysokým odborným potenciálom je nádejou pre lepší život na Slovensku.“

Momentálne má klub SaS 20 poslancov v NR SR.

Čítajte ďalej