Dostupná asistencia pre znevýhodnené deti by mala byť samozrejmosť

Bratislava, 11. septembra 2019. Platforma rodín detí so zdravotným znevýhodnením v spolupráci s poslankyňou NR SR Zuzanou Zimenovou (nez., klub SaS) distribuovala do parlamentu tričká na podporu detí so zdravotným znevýhodnením.

Aj touto formou upozorniť na problém s nedostatkom asistentov v špeciálnych a v bežných základných školách. „Myslím si, že na tento problém treba upozorňovať najmä tam, kde koalícia štyri roky potápa všetky opozičné návrhy na zlepšenie situácie detí a učiteľov. Preto som sa ponúkla, že tričká v parlamente porozdávam,“ uviedla Zimenová.

„Vieme, že problém s nedostatkom pedagogických asistentov v školách je vážny a uvedomujeme si, že bez asistentov sa deťom so zdravotným znevýhodnením v školách nedarí a učitelia sú bez ich pomoci bezradní. Chceme to zmeniť a vieme sa na tom zhodnúť,“ skonštatovala Zimenová po spoločnom fotení opozičných poslancov v tričkách Platformy.

„Obliecť si tričko na podporu detí s hendikepom je to najmenej. Dôležitejšie je vytrvalo búšiť na dvere ministerstiev školstva a financií a žiadať, aby si štát začal konečne plniť svoje povinnosti, ktoré voči týmto deťom má,“ dodala Zimenová.

Čítajte ďalej