Chcete vedieť viac o budúcnosti vzdelávania?

V Bratislave, 18. decembra 2019. OZ Nové školstvo v rámci kampane Chceme vedieť viac pravidelne pred voľbami organizuje okrúhle stoly s odborníkmi na vzdelávanie z jednotlivých politických strán. Pozvanie do diskusie o tom, ako má vyzerať školstvo po voľbách, prijali zástupcovia viacerých opozičných strán a dvoch koaličných – okrem SNS, ktorá aktuálne za rezort školstva zodpovedá.

Správa z okrúhlych stolov je dostupná tu.

V dvojdňových debatách diskutovali politici o potrebných zmenách vo vzdelávaní spoločne s analytikmi z Inštitútu vzdelávacej politiky, Inštitútu finančnej politiky, Inštitútu pre ekonomické a sociálne reformy, Komunálneho výskumného a poradenského centra, Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika, Útvaru hodnoty za peniaze, Implementačnej jednotky Úradu vlády SR, ZMOS a s ďalšími expertmi.

Portál noveskolstvo.sk, ktorého založenie som iniciovala pred trinástimi rokmi, prináša každý týždeň súhrn diania v školstve a už druhýkrát pred parlamentnými voľbami aj najkomplexnejší prehľad názorov kandidátov jednotlivých strán na vybrané témy.

Tento raz sme diskutovali o témach komplikovaných, no pre budúcnosť školstva veľmi dôležitých – ako treba školstvo riadiť a financovať, aby boli školy pre všetky deti dostupné a zároveň kvalitné.

Čítajte ďalej